Skip to content

Otrzymaliśmy pierwszy oficjalny trailer Gothic 1. Remake uwielbianej i nadal popularnej gry w Polsce wygląda naprawdę dobrze!

Na THQ Nordic Digital Showcase został ujawniony pierwszy trailer z produkowanego od roku remake ulubionej gry Polaków jaką jest Gothic 1. Po wstępnym obejrzeniu uważam, że produkcja wygląda mega dobrze, pomimo że tak naprawdę za wiele nie widać.

Ogromna popularność Gothic 1. Czy remake ma szanse na odniesie równie duży sukces?

Gothic 1 - liczba graczy

Gothic 1 to najpopularniejsza z serii gier o naszym Bezimiennym bohaterze lub druga najpopularniejsza zaraz po Gothic 2: Noc Kruka – zdania są podzielone przez fanów. Gothic do dzisiaj cieszy się dużą popularnością i uznaniem wśród graczy o czym może świadczyć liczba aktywnych graczy na steam  – prawie 1000 w peaku. Więc pytanie brzmi, czy Gothic 1 Remake ma szansę odnieść sukces? Według mnie jak najbardziej o ile twórcy podejdą do tego dobrze. Pamiętajmy, że ma być to REMAKE, jeśli więc twórcy popłyną za bardzo jak np. z Arcania: Gothic 4 to nie wróżę sukcesu.

Kroniki Myrtany – ogromny sukces twórców moda, który pokazuje również ogromną popularność 20 letniej gry.

Nie tak dawno bo w 2021r  Polacy wydali mod o nazwie Kroniki Myrtany. Jest to rozszerzenie do wcześniej wspomnianego Gothic 2: Noc Kruka, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

Ten samodzielny można powiedzieć dodatek do gry Gothic 2: Noc Kruka oferuje graczom ponad 60 godzin rozgrywki i 170 zadań, wciągającą fabułę, ulepszone mechaniki rozgrywki i zabiera nas na zupełnie nowy, otwarty świat! Kroniki Myrtany zdeklasowały konkurencje i okazały się najpopularniejszym modem do gry Gothic 2: Noc Kruka w kategorii „MOD DEKADY”. Gratulujemy twórcom!

Oficjalny trailer Gothic 1 Remake. Co na nim widzimy?

Wracając do trailera – nie widzimy na nim nic szczególnego.

Kamera podąża przez Starą Kopalnie, gdzie pracują robotnicy. Znamy tę ścieżkę doskonalone i wiemy, że na końcu będą czekać na nas pełzacze. I tak też się dzieje w trailerze, na końcu pełzacze atakują ludzi. Nic ciekawego a jednak czuć w tym zwiastunie mega dobry klimat z Gothica 1, okraszony odświeżoną grafiką. Jeśli twórcom wszystko pójdzie dobrze znowu zasiądę do tej gry na długie godziny, aby przejść ją wzdłuż i wszerz. Twórcy zdradzili również, że system walki będzie bazował na tej z oryginału, ale zostanie trochę zmodyfikowany. Co to dokładnie znaczy? Nie wiadomo. Ale na pewno walka nie będzie taka sztywna jak w oryginalnym Gothic 1.

Ja osobiście bardzo czekam na Gothic 1 Remake, a wy? Dajcie znać w komentarzu.

Published inartykułnews

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.